Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 24 May 2019r. jest to 144 dzień roku. Do końca roku pozostało 221 dni. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Egzotyczne walki w CSWL Drawsko

2019-02-20 20:09:14 (komentarzy: 0, wyświetleń: 447)

Poleć na:          

Po raz pierwszy raz w naszym regionie a dokładnie na obiekcie sportowym Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko odbyła się dość nietypowa dyscyplina walki COMBAT KALAKI . Combat Kalaki Eskrima to sztuka walki wręcz oraz walki przy użyciu broni typu kij i nóż.
Umożliwia wszechstronny rozwój samoobrony i walki na wielu płaszczyznach.

Udział w tej egzotycznej dyscyplinie wzięło około 50 zawodników z całej Polski a głównie z Wrocławia, Łodzi, Poznania i Szczecina.
MISTRZOSTWA POLSKI PÓŁNOCNEJ W COMBAT KALAKI służb mundurowych odbyły się 16 lutego 2019r oczywiście taj jak już wspomniałem w CSWL Drawsko.

Zawody poprowadził prezes Polskiej Federacji Combat Kalaki Mistrz Jan NYCEK który również udzielił dla nas wywiadu wyjaśniając i przedstawiając w krótkim zarysie historycznym istotę tej sztuki walki.

Dla gospodarzy zawodów był to owocny dzień gdzie sportowcy jednostki wojskowej CSWL Drawsko uzyskali bardzo dobre wyniki. „...Waldemar Materski został zauważony przez samego Mistrza i został wyróżniony Pucharem dla Najlepszego Zawodnika Mistrzostw a plut. Kornel WIŚNIEWSKI zdobył II miejsce w swojej kategorii w walce na jeden kij, ulegając V-ce Mistrzowi Świata Pawłowi HACZKOWSKIEMU. Nasz zawodnik dotarł również do finału w kategorii open na dwa kije ale niestety z uwagi na kontuzje musiał poddać walkę… „ - powiedział st. chor. sztab. Marcin Czerwiński Rzecznik Prasowy CSWL Drawsko.

Ponadto: Łukasz Zawiła zdobył 3 miejsce (walka na jeden kij), Waldemar Materski 3 miejsce (walka na jeden kij) oraz Mateusz Czekajewski 2 miejsce (walka na jeden kij).

Zapraszamy do obejrzenia FOTO GALERII oraz krótkiej relacji filmowej dostępnej - TUTAJ.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ